مشاوره تحصيلي سپيد مركز مشاوره تلفني كنكور
مشاوره تحصيلي سپيد مركز مشاوره تلفني كنكور

ثبت نام كنكور سراسري و دانشگاه آزاد

داوطلبان عزيز در صورتي كه در زمينه  ثبت نام كنكور سراسري و دانشگاه آزاد و بطور كلي درباره دانشگاه سراسري مشكلي داشتيد يا نياز به مشاوره تحصيلي داشتيد مي توانيد از 8-24 هر روز حتي ايام تعطيل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگيريد تا با كارشناسان مجرب سپيد در ارتباط باشيد.

 

[caption id="attachment_2577" align="aligncenter" width="600"]ثبت نام كنكور سراسري و دانشگاه آزاد ثبت نام كنكور سراسري و دانشگاه آزاد[/caption]

 

 

موارد مطرح در ثبت نام كنكور سراسري و دانشگاه آزاد

با توجه به توضيحاتي كه در ابتداي اين مقاله بيان گرديد هدف اين مقاله پاسخ به سوالاتي است كه در زمينه ثبت نام كنكور سراسري و دانشگاه آزاد ممكن است براي داوطلبان مطرح باشد. از اين رو در اين بخش مواردي كه در اين مقاله در زمينه ثبت نام آزمون دانشگاه سراسري و دانشگاه آزاد مطرح خواهيم نمود را به صورت تيتر وار بيان مي نماييم:

  1. زمان شروع ثبت نام كنكور سراسري و دانشگاه آزاد
  2. نحوه ثبت نام كنكور سراسري و دانشگاه آزاد
  3. شرايط و ضوابط ثبت نام كنكور سراسري و دانشگاه آزاد
  4. توضيحات پاياني در زمينه ثبت نام كنكور سراسري و دانشگاه آزاد

 

زمان شروع ثبت نام كنكور سراسري و دانشگاه آزاد

قبل از اين كه كنكور دانشگاه سراسري ادغام گردد داوطلبان بايستي به صورت جداگانه براي آزمون دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسري ثبت نام و در آزمون شركت مي نمودند. اما با ادغام آزمون هاي اين دو دانشگاه داوطلبان تنها بايستي ي با ثبت نام نموده و در يك آزمون مشترك شركت نمايند. از اين رو ثبت نام كنكور سراسري و دانشگاه آزاد از اهميت دو چنداني برخوردار گرديد. اين آزمون در پنج گروه انساني ، رياضي ، تجربي ، هنر و زبان انجام مي گيرد. براي ثبت نام نيز بر اساس آخرين تغييرات اعمال شده و با توجه به آخرين مرحله برگزاري آن در اوايل بهمن ماه صورت مي گيرد. از اين رو داوطلباني كه قصد شركت در آزمون سراسري را دارند بايستي در اين بازه زماني اقدام به ثبت نام خود نمايند.

نحوه ثبت نام كنكور سراسري و دانشگاه آزاد

ثبت نام كنكور سراسري و دانشگاه آزاد به مانند ديگر ثبت نام هاي ورودي دانشگاه ها از طريق سامانه سازمان سنجش به نشاني اينترنتي www.sanjesh.org صورت مي گيرد. از اين رو داوطلبان بايستي در بازه زماني مشخصي كه در قسمت قبل بيان شد به اين سامانه مراجعه نمايند. براي ثبت نام آزمون دانشگاه سراسري و دانشگاه آزاد بايستي داوطلبان ابتدا نسبت به دريافت دفترچه ثبت نام كنكور سراسري و دانشگاه آزاد اقدام نمايند. براي دريافت اين دفترچه و همچنين شروع فرايند ثبت نام وارد بخش سراسري در سايت سنجش شده و دفترچه ثبت نام را از طريق لينك مربوطه دريافت نماييد. پس از دريافت دفترچه ثبت نام كنكور سراسري و دانشگاه آزاد و مطالعه دقيق آن با خريد كارت ثبت نام مراحل ثبت نام خود را تكميل نموده و شماره پروند و كد رهگيري ثبت نام را دريافت نماييد.

شرايط و ضوابط ثبت نام كنكور سراسري و دانشگاه آزاد

يكي از اصلي ترين شرايط و ضوابط ثبت نام كنكور سراسري و دانشگاه آزاد داشتن مدرك پيش دانشگاهي مي باشد. چرا كه اين آزمون براي رشته هاي كارشناسي بوده كه نياز به داشتن مدرك پيش دانشگاهي مي باشد. البته آن دسته از داوطلبان كه دوره كارداني را گذرانده اند مي توانند مدرك كارداني خود را به عنوان مدرك معادل پيش دانشگاهي ارائه نمايند. همچنيد آن دسته از داوطلبان كه قبلا در كنكور سراسري شركت نموده و در يكي از رشته محل هاي دوره روزانه قبول شده اند حتي در صورت عدم ثبت نام در دانشگاه تا يك سال از تحصيل در دوره روزانه محروم مي گردند. البته مي توانند در كنكور شركت نموده و در ديگر دوره ها به تحصيل بپردازند. همچنين در صورتي كه داوطلب در زمان ثبت نام دانشجو بوده باشد بايستي در صورت قبولي تا زمان ثبت نام از دانشگاه قبلي خود انصراف نمايد و به طور هم زمان امكان تحصيل در دوره رشته حتي اگر در يك دانشگاه باشد وجود ندارد.

 

[caption id="attachment_2578" align="aligncenter" width="600"]ثبت نام آزمون سراسري و دانشگاه آزاد ثبت نام آزمون سراسري و دانشگاه آزاد[/caption]

 

 

توضيحات پاياني در زمينه ثبت نام كنكور سراسري و دانشگاه آزاد

با توجه به اين كه داوطلباني كه مي خواهند اقدام به ثبت نام كنكور سراسري و دانشگاه آزاد نمايند براي اولين دوره ورود به دانشگاه مي باشد. از اين رو ممكن است اطلاعات و تجربه لازم در اين زمينه را نداشته باشند. به همين سبب به اين دسته از داوطلبان توصيه مي گردد كه در زمينه ثبت نام آزمون دانشگاه سراسري و دانشگاه آزاد مطالعه لازم را داشته باشند. بهترين مورد براي كسب اطلاعات در اين زمينه دفترچه ثبت نام كنكور سراسري و دانشگاه آزاد مي باشد. مورد ديگر اين كه تمامي مراحل ثبت نام آزمون سراسري از طريق سامانه سازمان سنجش به نشاني اينترنتي www.sanjesh.org صورت مي گيرد. از اين رو براي ثبت نام به سايت هاي متفرقه مراجعه ننماييد. در نهايت اين كه داوطلبان عزيز مي تواننذ براي كسب ديگر اطلاعات در زمينه ثبت نام كنكور سراسري و دانشگاه آزاد به لينكهاي پياياني مراجعه نمايند.

داوطلبان عزيز در صورتي كه در زمينه  ثبت نام كنكور سراسري و دانشگاه آزاد و بطور كلي درباره دانشگاه سراسري مشكلي داشتيد يا نياز به مشاوره تحصيلي داشتيد مي توانيد از 8-24 هر روز حتي ايام تعطيل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگيريد تا با كارشناسان مجرب سپيد در ارتباط باشيد.

لينك هاي مفيد

دانشگاه سراسري

دانشگاه آزاد

دانشگاه پيام نور

دانشگاه علمي كاربردي

كارشناسي دانشگاه سراسري

كارشناسي دانشگاه آزاد

كارشناسي دانشگاه پيام نور

كارشناسي دانشگاه علمي كاربردي

كارشناسي ارشد دانشگاه سراسري

www.sanjesh.org

مطالب مفيد ثبت نام كنكور سراسري و دانشگاه آزاد

انتخاب رشته كنكور سراسري

دفترچه انتخاب رشته كنكور سراسري

 

 منبع:

ثبت نام كنكور سراسري و دانشگاه آزاد

 

امتیاز:
بازدید:
[ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۱:۵۰ ] [ سپيد ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

مشاوره تحصيلي سپيد مركز مشاوره تلفني كنكور
نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 3660
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب